Novinka obalka.jpg

   Cena: 100,- Kč

Tato kniha je rozebrána

Pivandr Ústeckým a Libereckým krajem

Kryštof Materna

Krátká anotace:

Průvodce po vybraných 23 pivovarech Ústeckého a Libereckého kraje. Současně album na upomínkové samolepky, které budou v pivovarech k dostání. Druhý díl série, která hodlá pokrýt celou Českou republiku.

Doporučená prodejní cena 120,- Kč.
V internetovém obchodě sleva.

Popis knihy:

Autor Kryštof Materna
Ilustrace Petra Nováková
Grafická úprava Petr Szelong

Ukázka:

Z autorovy předmluvy:

Co je to Pivandr? Je to nasnadě, je to pouť, dobrodružství, vandr, cesta probouzející žízeň a přirozeně končící příjemným posezením u piva.
Malebná česká krajina k vandrování přímo vybízí, a tisíciletá česká tradice vaření piva, v posledních letech ještě navíc se snoubící s nespočtem nově vznikajících lokálních pivovarů, stejně tak vybízí k tomu, aby objevování nových míst zakončilo ochutnání místního piva.
Pivandrácký způsob cestování je nám vlastní. A myslíme si, že takových je nás mnohem víc. Řekli jsme si proto, že bychom rádi vytvořili něco, co by nás všechny spojovalo, čím bychom se navzájem poznávali a dali si najevo, že si rozumíme. A došli jsme k tomu, že takovýmto pojítkem
by mohly být upomínkové pivovarské samolepky. Jistě, že by byl koncept upomínkových samolepek bůhvíjak převratný, to netvrdíme, ale k té současné vlně minipivovarů, kterých vzniká ročně tolik, že je nestíhají všechny navštěvovat ani ti nejotrlejší Pivandráci, se to docela dobře hodí.
Můžete to brát, jak chcete. Jako soutěž, jako hru, můžete si pořizovat naše alba mapující pivovary různých českých regionů jakožto inspiraci k cestování, nebo si můžete, jste-li již inspirovaní, pořizovat v pivovarech naše samolepky jako malou upomínku na příjemný výlet, a můžete zkombinovat obojí – to budeme samozřejmě nejradši – cílem celého projektu zkrátka je, aby si z něj každý vzal to, co vyhovuje právě jemu – systematické sběratelství, náhodné upomínky, obrázky na památku, trochu počtení o příbězích českých pivovarů, prostě, jak je ctěná libost.

Název edice: Pivandr
ISBN: 978-80-88084-17-4
Rok vydání: 2018
Info (vazba, počet stránek): brož., 70 s.